Zień otrzymał zgodę na pokaz w kościele od samego WATYKANU

Władze Watykanu nie widziały w tym nic złego.

Kontrowersyjny pokaz najnowszej kolekcji Macieja Zienia, który odbył się w warszawskim kościele parafialnym św. Augusta, jest dziś jednym z najgorętszych tematów plotek. Podczas, gdy parafia utrzymuje, że nie do końca miała świadomość tego, co się wydarzyło (Zobacz: Zadzwoniliśmy do parafii, w której odbył się pokaz Zienia: Nie wiedzieliśmy, co się dzieje), dowiedzieliśmy się, że zgodę na pokaz w kościele, Zień otrzymał od samego Watykanu!

Maciej bardzo długo o to zabiegał i włożył w to naprawdę sporo trudu. O zgodę zabiegał u władz Kościoła w Watykanie. Udało mu się i zgodzili się oni na jego propozycję - mówi nam nasze źródło.

Kościół, pokaz Macieja ZieniaWBF

Całego zamieszania nie rozumieją osoby związane z polskim światem mody. Należy do niego również nasze źródło, które nie pojmuje, czemu lokalizacja pokazu wywołuje aż tak nieprzychylny odbiór.

To jest sztuka, a Maciej jest artystą. To był odważny projekt, udowodnił jak oryginalny jest Zień. Piękne wnętrze pasowało do wspaniałych kreacji. Poza tym podobny pokaz innego projektanta, również w kościele, odbył się już kiedyś we Francji - komentuje nasze źródło.

Maciej ZieńKapif

Skoro zgodę wyraził Watykan, musieli uważać, że nie jest to nieodpowiednie i obrazoburcze. Uważacie, że Zień przesadził czy jednak niepotrzebnie się go czepiają?

Michał Zień o zamiłowaniu do francuskiej kultury i sztuki opowiada w książce >>

agaWięcej o:
Komentarze (7)
Zień otrzymał zgodę na pokaz w kościele od samego WATYKANU
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • browaryr

  Oceniono 23 razy 13

  co 3francuzki koscioł przerobiony jest na sklep albo dyskotekę-tam raczej "papy"nikt o zgode nie pyta...

 • jason.

  Oceniono 21 razy 13

  Cieszy się jak głupi do pleśniowego sera...

 • artd

  Oceniono 14 razy 10

  ''To jest sztuka a Maciej jest artystą" Ale koscioł to nie muzeum i jeszcze beszczelnie klamie ze Watykan na to się zgodzil.Wątpię żeby Papież pozwolił na kpiny ze Świątyni. Kosciół to miejsce modlitwy i skupienia a nie dyskoteka.To ze we Francji nie szanuje sie miejsc kultu religijnego to nie znaczy że w Polsce też tak można.Ten CAŁY PROJEKTANT kiedyś przed Bogiem bedzie za to odpowiadac tak jak proboszcz ktory na to pozwolił.Dla mnie to obuzajace i nie ma na ten czyn zadnego wytlumaczenia.

 • eeeee1

  Oceniono 10 razy 6

  Najlepszy w tym newsie jest tytul OD Watykanu tak jakby Watykan to byla osoba. Powinno byc Z Watykanu chyba.

 • ladyzgaga

  Oceniono 14 razy 6

  To teraz na pochowanie na Wawelu niech dadzą pozwolenie

 • multitroll

  Oceniono 13 razy 1

  Rezyserze Bartku Kędzierski,wznow produkcje serialu ; '1000 ZLYCH UCZYNKOW'.Masz gotowe tematy o proznych szantrapach i pysznych dychtatorach mody.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX