Zygmunt Solorz-Żak i Małgorzata Żak ROZWODZĄ SIĘ

Rozstanie jednej z najbogatszych polskich par.

Jak dowiedział się Plotek.pl, drugi na liście najbogatszych Polaków według tygodnika "Wprost" Zygmunt Solorz-Żak (pierwszy jest Jan Kulczyk) po 20 latach małżeństwa rozwodzi się z Małgorzatą Żak, która jest prezesem Fundacji Polsat.

Tak, to prawda. Pozew rozwodowy został złożony przez Zygmunta Solorza-Żaka. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 18 maja - powiedziała w rozmowie z Plotek.pl Joanna Adamowicz z Sekcji Prasowej Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

 Zygmunt Solorz, Ma?gorzta Solorz ?ak, ?ona

Żakowie mają dwoje dzieci: Piotra i Olę. Biznesmen ma jeszcze syna Tobiasa, z pierwszego małżeństwa z Iloną Solorz (przybrał jej nazwisko, rozwiedli się w 1991 roku).

 Zygmunt Solorz Zak, Ma?gorzata

Majątek Zygmunta Solorza szacowany jest na 7,9 miliarda złotych. Założył Polsat - pierwszą w Polsce komercyjną telewizję. Dodatkowo w skład jego fortuny wchodzą również: Polkomtel (operator sieci komórkowej Plus, kupiony za 18 miliardów złotych), Polisa Życie, Invest Bank, Powszechne Towarzystwo Emerytalne Polsat i wiele innych spółek.

Zygmunt Solorz-Żak, Małgorzata Żak

Małgorzata Żak jest prezesem charytatywnej Fundacji Polsat, założonej w 1996 roku. Uznawana jest za jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. W 1998 roku otrzymała Order Uśmiechu, a w zeszłym roku odznaczono ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Rodowicz Maryla, Solorz Zak Malgorzata

To kolejne rozstanie wśród najbogatszych polskich par. W 2006 roku rozwiedli się Grażyna i Jan Kulczykowie. W wyniku podziału majątku, Kulczyk spadł z pierwszego na 13. miejsce w rankingu najbogatszych Polaków. Miliarder zostawił żonie interesy krajowe, a sam zajął się zagranicznymi. Kilka lat temu wrócił na szczyt listy "Wprostu", jego majątek szacowany jest na 8,5 miliarda złotych. Natomiast Grażyna Kulczyk w zestawieniu zajmuje 9. miejsce (1,85 miliarda złotych).

 Kulczyk Jan, Gra?yna

Trzeci na liście "Wprost", Leszek Czarnecki, także jest po rozwodzie. Jego majątek szacowany jest na 7,5 miliarda złotych. Z pierwszą żoną ma dwoje dzieci. Obecnie związany jest z dziennikarką Jolantą Pieńkowską.

FOT. LUKASZ GIZA

Aleksander Gudzowaty (14. na liście z majątkiem szacowanym na 1,4 miliarda złotych) również jest rozwodnikiem. Z pierwszą żoną, Grażyną, ma syna Tomasza, który jest znanym fotografem. W 2010 roku drugi raz się ożenił - z Danuta Korycką.

 Aleksander Gudzowaty

Jax

Zobacz także:

Jak sobie radzą i kim są dzieci najbogatszych Polaków

Kim są i jak sobie radzą dzieci znanych polskich polityków

Więcej o:
Komentarze (43)
Zygmunt Solorz-Żak i Małgorzata Żak ROZWODZĄ SIĘ
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • po.waw.pl

  Oceniono 34 razy 34

  Piotr Krok > Piotr Podgórski > Zygmunt Solorz > Zygmunt Solorz-Żak = > Wacław Plusgsm

 • 4krzych1

  Oceniono 31 razy 27

  o co chodzi?! przecież to tylko kolejny "przewał" finansowo-podatkowy!!!

 • art_102

  Oceniono 26 razy 24

  Trzeba być niezłą desperatką, żeby forsa wystarczyła, zeby z nich któremuś wskoczyć do łóżka....

 • ladyzgaga

  Oceniono 20 razy 18

  Normalnie zaraz pójdę się powiesić z tego powodu. Szkoda;(

 • morfeusz_1

  Oceniono 17 razy 17

  Szkoda pasowali do siebie co widać na zdjęciach

  --
  idę się pochlastać

 • kozaczek3

  Oceniono 24 razy 16

  Dobranoc!
  nie będę pisał na forum na którym działa cenzura!!!

 • meg77

  Oceniono 20 razy 16

  Świat wg Plotka: rozwodzą się wyłącznie pary, które pokazaly się na okładkach Gali tudzież Vivy oraz na liście Wprost "100 najbogatszych Polaków". Reszta społeczeństwa spi spokojnie, amen! :-P

 • sioban

  Oceniono 14 razy 14

  no to teraz pan się będzie zowił solorz - żak - jagiełło , inaczej nie widzę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX