Specjalne

Izabela Jaruga-Nowacka - orędowniczka równych praw

12.04.2010 16:01
A A A Drukuj
Izabela Jaruga - Nowacka Fot. Wojciech Olkuśnik / AG

Izabela Jaruga-Nowacka była ministrem ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Broniła także mniejszości seksualnych. To w niej zwolennicy parytetów dopatrywali się obrończyni.

 

W rządzie Marka Belki pełniła funkcję wicepremiera. Zabierała głos w dyskusjach o prawach człowieka, prawach kobiet i mężczyzn.

 

Niezwykła kobieta. Wyjątkowy polityk. Zginęła w sobotę w katastrofie prezydenckiego samolotu. Miała 60 lat.

 

Czytaj także - w katastrofie straciliśmy kwiat polskiej inteligencji.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

  • Ocena:

    • słabe
    • nic specjalnego
    • dobre
    • bardzo dobre
    • znakomite

    0 głosów

Skomentuj:

Musisz się zalogować, by dodać komentarz. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (7)

  • likeacameo

    Oceniono 12 razy 12

    Nie moge w to uwierzyc.. Sprawdzajac liste modlilam sie, zeby tylko nie znalezc na niej Pani Izy :((( Na zawsze w naszych sercach! Cudowna Kobiera, wspanialy polityk..

  • karolka33

    Oceniono 12 razy 12

    Była wwspaniała ! Bardzo mi żal, że nie będzie mogła się wypowiadać w imeiniu kobiet. To wielka strata dla życia politycznego naszego kraju. Wyrazy współczucia dla rodziny

  • eastwick

    Oceniono 18 razy 18

    naprawde wispaniała kobieta !! wielki polityk i człowiek od niej należało się uczyć jak prowadzić dyskusjie w polityce i jak byc dobrym posłem i człowiekiem !!!!!!

  • joell

    Oceniono 19 razy 19

    Niesamowicie mi smutno. Bardzo Ją ceniłam - Jako Kobietę, jako Człowieka, jako Polityka:(

  • lory

    Oceniono 28 razy 24

    Madra i piekna kobieta.Kondolencje dla Rodziny!

  • aeris

    Oceniono 24 razy 22

    kazdego szkoda. Ale Kobiet tym bardziej ze jest Ich tak malo w zysiu politycznym. Boze dlaczego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX